Barion Pixel

Používaním našej webovej stránky súhlasíte s používaním súborov cookie podľa pravidiel používania súborov cookie.

Súhlasím
Menu

Tipy, ako si zbaliť kufor!

Tipy, ako si zbaliť kufor!

Mnoho ľudí robí pred cestou tú chybu, že si do kufra na 1-2 týždňovú dovolenku zbalia veľa vecí. Samozrejme, je tu aj druhý extrém, aj keď pre niekoho, kto si nebalí veľa oblečenia, je to dosť drahé. Zaujímalo by ma, ktoré rozhodnutie je lepšie?

Typ ľudí, ktorí zbalia čokoľvek

Jeden typ ľudí uprednostňuje vziať si so sebou na cestu všetko, aj keď sa môže zdať, že vôbec necestujú, pretože sú obklopení svojimi známymi predmetmi. Sú to tí, ktorí by si so sebou vzali niekoľko drobných vecí do menšieho kufra. každý deň, pre prípad, že by mal chuť si medzi nimi vybrať. Ale priznajme si, práčky sú väčšinou všade, takže ak potrebujeme vyprať bielizeň, nebude to problém, pretože táto možnosť je oveľa lacnejšia a budeme mať menej batožiny v cestovnom čase.

Typ ľudí, ktorí kupujú všetko


Je to dosť nákladný spôsob cestovania, pretože nakupovať všetko oblečenie na určitom mieste nie je práve ekonomické, väčšinou tam buď nechajú nakúpené veci, alebo kvôli svojej mánii v rozdávaní darčekov sa personál hotela môže obohatiť pár hodnotných kusov oblečenia, keďže tam idú s minimálnou batožinou, odchádzajú s rovnakou sumou, lebo by si oblečenie nemali kam zbaliť.


Typy ľudí, ktorí sú uprostred extrému

Ako pri všetkom, aj tu musíte nájsť strednú cestu, s ktorou nie je veľa batožiny, ale ani málo. Preto sme pre vás pripravili niekoľko tipov na balenie pre prípad, že nepatríte do žiadnej z vyššie uvedených resp. nechcem patriť

1.Keďže každá letecká spoločnosť má zvyčajne určitú hmotnosť a veľkosť príručnej batožiny, je vždy vhodné sa jej držať, pretože vybaľovanie a prebaľovanie je na letisku obzvlášť náročné. Nehovoriac o tom, že ak to chceme ako podanú batožinu, má to veľmi silný finančný dopad.

2. Na 2-3 dni potrebujete rovnaké množstvo vecí, aké by ste potrebovali na niekoľko týždňov, pretože ako som už spomínal, väčšina ubytovacích zariadení má práčku, ale ak ju nemáte, určite je v blízkosti práčovňa. Oplatí sa na to myslieť namiesto toho, aby ste si plnili tašku nepotrebnými vecami.Samozrejme sú veci, bez ktorých život nie je život, ako spodná bielizeň, pár tričiek (stačí 4-5 kusov), sveter, dlhé nohavice, pršiplášť, tenké šaty, ak je teplo a čo je najdôležitejšie, plus pár topánok.

Nezabudnite si priniesť prezutie, pretože sa môže stať čokoľvek, ak tam nebudete musieť kupovať nové, tak bude všetko pohodlné.

3. Veľmi dôležité je mať pri sebe aj osobné doklady, napríklad pas, občiansky preukaz, zabaliť si ich do tašky, ktorá nám bude neustále nablízku, aby sme nemuseli riešiť menej príjemné situácie. , musíme mať na papieri podrobnosti o našom minulom ubytovaní, aby sme nemuseli volať len vtedy, keď je to absolútne nevyhnutné, takže aj mapa na papieri môže byť veľkou pomocou. Samozrejme vieme, že v súčasnosti sú GOOGLE Mapy veľmi používané, ale ak nemáme v telefóne stiahnutý, tak bohužiaľ túto aplikáciu nemôžeme použiť.

4.Vlastné kozmetické produkty, šampón, krém na tvár, ochrana pred slnkom. Drobnosti, no ak ich musíte kupovať v zahraničí, nie je to cenovo výhodné a dokonca nie je isté, či existuje niečo vhodné pre náš typ pleti.

5. Najdôležitejšie sú lieky, keďže bolesti hlavy sa vyskytujú všade, užitočné sú dezinfekčné prostriedky. Užitočný a potrebný je aj kvalitný nôž s množstvom príslušenstva. Nožnice, nôž, vývrtka, klinec,pretože to všetko nám môže uľahčiť prácu, keď to potrebujeme. Ale tieto veci viete zabaliť len do veľkého kufra ktorý cestujúci odovzdá pri check-in pulte a umiestnená je v batožinovom priestore lietadla.

Snáď sa nám podarilo dať malú radu na výlet, aby nič užitočné nezostalo doma a ak sa dá, zobrať si len potrebné veci.